Sokol otevírá svá venkovní sportoviště pro veřejnost / 09.04.2020

Sokol mimořádně otevřel pro veřejnost některá svá venkovní sportoviště, především u svých dvou největších sokoloven na pražských Královských Vinohradech a v Brně. Chce tak umožnit zájemcům využívat tyto prostory poté, co Vláda ČR povolila veřejnosti za stanovených podmínek využívat venkovní sportoviště, parky a veřejná prostranství k individuálnímu sportování.

„Vyzvala jsem všechny naše jednoty k tomu, aby svá venkovní hřiště otevřely veřejnosti všude tam, kde to podmínky dovolují. Už mám přísliby od desítek jednot. Chceme plnit naší misi, a to že vedeme Čechy k pohybu a společné aktivitě. Na to skutečně společné budeme muset ještě počkat, ale pro pohyb můžeme něco udělat již teď,“ uvedla starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Kromě Sokola Královské Vinohrady a Brno I se připojily i Sokol Moravské Budějovice, Sokol Dobřichovice, Sokol Říčany, Sokol Opočno, Sokol Pardubice I a další. Řada sokoloven otevře sportoviště během velikonočních svátků a v následujících dnech.

Areály budou pro veřejnost otevřeny podle možností místních jednot. Nutností pro návštěvníky je dodržování protiepidemiologických opatření nařízených Vládou ČR, jako například udržování odstupu, nošení roušek apod..

„V dnešní situaci se ukazuje, že lidé vyznávající aktivní a zdravý životní styl jsou daleko odolnější. Pro každého z nás důležité, aby si zlepšoval fungování imunitního systému, ale i psychiku, a proto je každá tělesná aktivita nesmírně významná,“ dodala Hana Moučková.

Výkladové stanovisko Národní sportovní agentury k současné situaci, kdy bylo vládním nařízení povoleno za určitých podmínek venkovní sportování, na stránkách agentury www.agenturasport.cz.