Chůze po tyči (anglicky rail balance, francouzsky équilibre sur la barre) a jiná rovnovážná cvičení jsou podstatnou součástí parkouru. Rozvoj rovnovážných schopností a souvisejícíh specifických dovedností je podstatný například pro provedení skoku na přesnost (precision jump). Cvičení také posilují svaly nohy a posturální svaly včetně hlubokého stabilizačního systému páteře.
Rovnováha sil je z fyzikálního hlediska stav, ve kterém je výslednice sil a momentů sil působících na cvičence nulová. V praxi cvičenec není ve stabilní poloze, ale změnou polohy těla mění výslednici tíhové síly působící na cvičence tak, aby směřovala proti opoře (tyči) a aby cvičenec zůstal v požadované poloze, typicky ve stoji.
Z biologického hlediska je rovnováha zajišťována především zrakem, podněty z rovnovážného ústrojí (váčky blanitého labyrintu vnitřního ucha utriculus a sacculus a polokruhovité chodbičky) a propriocepcí, tedy čitím ze svalů a kloubů.
Z hlediska motorického učení se jedná při nácviku rovnováhy převážně o implicitní (nevědomé) pohybové učení. To znamená, že spíše než nácvik různých dílčích technických dovedností, spočívá trénink rovnováhy v prostém opakování s cílem udržet rovnováhu. Zrak je nejlépe zaměřit v jednom směru (např. na tyč tři metry před sebe), tak aby se periferní vidění mohlo podílet na udržování rovnováhy při případných kompenzačních pohybech trupu.
Na rozdíl od balančních pomůcek využívaných ve fitness a fyzioterapii (jako asi nejpopulárnější příklad jmenujme bosu) využívá parkour většinou nepohyblivé prvky prostředí (nářadí) jako zábradlí či zídky. Prvkem zvyšujícím nároky na rovnováhu je zde malá plocha opory chodidla.
V bočném postavení (hledíme ve směru delší osy nářadí) provádíme: