Sokol v lese

Nový typ akce pobytu v přírodě vychází ze zkušeností Zálesáckého závodu zdatnosti. Mnozí z těch, kteří se při ZZZ letmo potkají, jistě uvítají možnost více se poznat a společně ještě něco prožít, např. při akci s tábořením a dalším programem pobytu v přírodě. Proto přichází komise pobytu v přírodě OV ČOS s projektem SOKOL V LESE.

ZZZ je velká akce soutěžní - to nutně určuje ladění celého víkendu, při živobytí v lese se však nezávodí. Jde o co možná nejefektivnější přežití, s cílem vytvořit volný čas pro další aktivity. Finálním cílem projektu je tedy dostat co nejvíce lidí blíž přírodě a zároveň ukázat, co všechno se tam dá zažít.

Základní záměr se dá shrnout do tří bodů:
1) Setkávání živých tábornických skupin z různých míst ČR.
2) Výměny zkušeností z lesního živobytí „na zelené louce“ a dovedností s tím souvisejících.
3) Inspirace formou vlastních zážitků při rozmanitých aktivitách v přírodě.

Uskutečněné akce:


  • 6. – 8. 6. 2014      v Lučici u Světlé nad Sázavou - organizačně i programově velmi zdařilá akce
  • 11. – 13. 9. 2015 ve Vlčích Horách u Humpolce - tentokrát „víkend s legendou“ – základem bylo několik úseků etapové hry Kapitán Fox, k tomu další program herní, sportovní a metodický. Byla to velmi úspěšná akce s velkým ohlasem.
  • 9. - 11. 9. 2016 v Libeži u Českého Šternberku, úspěšná akce. Celý víkend provázela etapová hra "Jan Kornel" z doby Třicetileté války, kratší výlety, hry, koupání a další aktivity.

O projektu Sokol v lese.


Fotografie z akcí najde na Facebooku OV.