Eurogym 2016

Eurogym je největší evropský gymnastický festival určený pro mládež od 12 do 18 let.

Tento festival s dlouholetou tradicí je pořádán ve dvouletém intervalu, jubilejní 10. ročník se uskuteční od 18. do 24. 7. 2016 v České republice, konkrétně v Českých Budějovicích. 
Předpokládáme účast 4.000 – 4.500 mladých lidí z více než 20 zemí Evropy. Akci v ČR pořádají ve spolupráci Česká gymnastická federace (ČGF), Česká asociace sport pro všechny (ČASPV) a Česká obec sokolská (ČOS).

Jednotlivé národní skupiny předvedou svá vystoupení a cvičení s nářadím na čtyřech pódiích umístěných na veřejných místech v ulicích města. Akce však není určena pouze k prezentaci skupin, ale také ke vzdělávání cvičenců a jejich cvičitelů. Všechny národní skupiny absolvují šest různě zaměřených workshopů, pro cvičitele jsou připravena instruktorská fóra. Nedílnou součástí programu EUROGYMu jsou také Zahajovací ceremoniál, EUROGYM GALA - slavnostní večer složený z nejatraktivnějších vystoupení jednotlivých zemí a Závěrečný ceremoniál, v jehož průběhu účastníci mimo jiné předvedou, co nového se naučili v rámci workshopů. Pro volnočasové aktivity účastníků bude připravena Gymnozóna, uskuteční se zahajovací a závěrečná párty.
OV ČOS v rámci programu EUROGYMu 2016 zabezpečuje vystoupení na pódiích a EUROGYM GALA.


OV ČOS v tuto chvíli nabízí skupinám cvičenců z tělocvičných jednot možnost aktivního zapojení do této jedinečné akce. Každá z pořádajících organizací má možnost přihlásit 100 účastníků za dotovanou cenu 3 200,- Kč za osobu. V ceně je zahrnuta účastnická karta, ubytování, stravování (plná penze), doprava po městě, účast na workshopech, vstup na EUROGYM GALA, Zahajovací a Závěrečný ceremoniál. 
Více podrobností...
Přihláška pro skupiny...

Dále hledáme dobrovolníky, kteří nám pomohou s organizací. OV ČOS zabezpečuje vystoupení na pódiích a EUROGYM GALA. Od dobrovolníků požadujeme chuť pomáhat, aktivní znalost AJ, NJ je velkou výhodou. Nabízíme ubytování a stravování.
Přihláška pro dobrovolníky...

20. 2. 2016 se v rámci propagace EUROGYMu uskuteční v Českých Budějovicích Přehlídka pódiových skladeb týmu ČGF, ČASPV, AŠSK a ČOS.