Konference sport a právo konaná dne 3. listopadu 2015 / 02.01.2017

Nový zákon o podpoře sportu je nutností. V průběhu konference ministryně školství Kateřina Valachová představila vládní návrh zákona o podpoře sportu, který klade důraz na strategické řízení podpory sportu.

„Sport svůj nový zákon hodně potřebuje. Sice pozdě, ale jsem rád, že ho budeme mít,“ řekl Jan Šťovíček, předseda Legislativní rady ČOV, která spolu s Ústavně-právním výborem Senátu Parlamentu ČR uspořádala odbornou konferenci Sport a právo. Předmětem konference byly nejen aktuální otázky legislativních změn, ale také právní úprava financování sportu, sportovní arbitráže nebo portál sportu.

V průběhu konference ministryně školství Kateřina Valachová představila vládní návrh zákona o podpoře sportu, který klade důraz na strategické řízení podpory sportu. Dále návrh počítá se zvýšením adresnosti a transparentnosti podpory sportu ze státního rozpočtu nebo navrhuje zřídit rejstřík sportovních organizací a sportovců. „Věřím, že tato novela najde podporu v Poslanecké sněmovně a následně i v Senátu, neboť přispěje ke zkvalitnění sportovního prostředí u nás“, uvedla na setkání se senátory, zástupci státní správy a sportovního prostředí ministryně Valachová. „Ten zákon, který platí teď, je z roku 2001, je velice krátký a zdaleka neupravuje to, co potřebujeme. Ta doba se mezitím vyvinula, sportovní prostředí se určitým způsobem rozvinulo a je zde řada otázek, které nejsou upravené. Ať už se jedná o antidopingové otázky, ať už jsou to třeba otázka financování sportu, institucionální otázky a podobně,“ dodal Šťovíček.   převzato z www.olympic.cz 

Hodnocení konference předsedou Ústavně-právního výboru Miroslavem Antlem si můžete přečíst  zde.

Přepis konference je k dispozici zde. O konferenci informovaly také Sportovní listy.