AKROBATICKÝ ROCK AND ROLL T. J. Sokol Pražský / 10.01.2017

Rokenrol je jedinečný mix nápaditého tance s akrobacií. Chlapci tancují v páru s partnerkou, ale dívky mohou tancovat i ve skupině až 16 dívek. S rokenrolem se může začít v jakémkoliv věku!

Dětem dá rokenrol nové kamarády, spousty zážitků, zdravou fyzickou kondici a sebevědomí. Naučí se samostatnosti a smyslu pro odpovědnost. Rodičům pomůže vést své děti za úspěchy i mimo sport.

Teenageři si v páru pilují i akrobacii a samostatné dívky se zapojí do dívčích formací. Užijí si mnoho celorepublikových soutěží. Ti nejhouževnatější nás budou reprezentovat na Mistrovství světa a Evropy.

Dospěláci předvádějí dechberoucí akrobacie, které vždy posadí diváky do sedadel. Trenéři v ČR patří k nejužší světové špičce. Samotná děvčata mohou navázat na mezinárodní úspěchy českých dívčích formací i v dospělosti.

Mezi špičkové sportovní oddíly patří oddíl akrobatického rock´n´rollu v Praze, T. J. Sokol Pražský. Víťa Horák se Sandrou Chudomskou prošli již od dětského věku tímto oddílem až do nejvyšší seniorské kategorie A, kde získali několik titulů mistrů ČR a v roce 2012 to dotáhli až na mistry Evropy, což byl největší úspěch českého rokenrolu od roku 1996. V roce 2016 se ve švýcarském Winterthuru konal Světový pohár kategorie A, kterého se zúčastnili i tři zástupci z České republiky. Vítězslav Horák a Sandra Chudomská z T. J. Sokol Pražský tento závod vyhráli (1. místo). Porazili tak úřadující mistry Evropy, taneční pár Alexey Kondrashin a Darina Kozlova z Ruska. Do semifinále tohoto závodu se dokázal probojovat i druhý taneční pár ze Sokola Pražského, Marek Divoký a Lenka Richtrová, kteří nakonec získali 10. místo.

Kontakty:Ukázka akrobatického rock´n´rollu. Tančí Vítězslav Horák a Sandra Chudomská.