CANICROSS, BIKEJORING, ASCOOTER T. J. Sokol Maxičky / 13.02.2017

Canicross (běžec v zápřahu s jedním psem), bikejöring (cyklista v zápřahu s jedním psem) a scooter (koloběžkář v zápřahu se psem).

Canicross je oblíbený sport hobby běžců i profesionálních atletů. Průměrná rychlost vítězů je přes 22 km/hod, a to na sprintové trailové trati, převážně dlouhé 5 - 6 km. Canicross je jediná disciplína s hromadným startem, kdy se na začátku závodu sejde několik desítek natěšených atletů a jejich psích kamarádů. Je to zážitek, který si nikdy nenechají ujít ani závodníci ostatních disciplín. Atmosféra je naprosto úžasná, neboť tento typ startu strhne diváky absolutně.

Bikejöring je nejrychlejší ze všech disciplín. Jedná se o sprint v pravém slova smyslu. Pes a jeho pán jedou terénem v rychlostech přesahujících až 50km/hod. Vítězové musí být velmi kvalitní cyklisté, schopní jet celý závodní trail v obrovském tempu.

V kategorii scooter nedosahují závodníci takových rychlostí jako na kole, ale koloběžka je často označována za královskou disciplínu individuálních mushingových sportů, protože je zde nutná optimální souhra a forma jezdce a jeho psa.  Koloběžka tažená jedním nebo dvěma psy se však stává i adrenalinovým zážitkem pro opravdové dobrodruhy.

Jedničkou mezi oddíly je oddíl vedený v T. J. Sokol Maxičky, blízko Děčína. Evropská canicrossová organizace v roce 2016 pověřila T.J. Sokol Maxičky uspořádáním Mistrovstvím Evropy v individuálních musherských disciplínách. Jednalo se o největší akci v historii individuálního mushingu na území Evropy. Na tomto mistrovství byla česká reprezentace zastoupena 95 závodníky a získala 28 medailí.

Kontakty:

T. J. Sokol Maxičky

Kamila Šrolerová - předseda oddílu T. J. Sokol Maxičky
tel.: +420 603 570 790
e-mail:srokam@centrum.cz

webové stránky


podívejte se na video