Přebory OS – Národní házená

2020

Halový přebor ČOS přípravek 2019

Nafukovací hala Bolevecké ZŠ v Plzni, 2.-3.11.2019

Výsledky/Zpráva ze soutěže

PROPOZICE

Úspěch družstva žen TJ. Sokol Tymákov

Sezóna 2018/2019 byla pro naše prvoligové ženy snovým ročníkem. Za celý rok neutrpěly ani jednu porážku, nenašly přemožitele a došly si pro pohár mistra České republiky s čistým štítem.

V podzimní části probíhalo vše hladce a holky přečkaly zimu na té nejvyšší příčce a bez prohry.

V březnu se odehrálo dvoudenní finále českého poháru v Chomutově. Jejími soupeři byly ženy ze Staré Vsi nad Ondřejnici, TJ Sokol Dobruška a TJ Přeštice. Hned na úvod sobotního dopoledne porazily Starou Ves 25:15, v odpoledních hodinách pak souseda z Přeštic 26:15. Rozhodovalo se tedy až druhý den, kdy Dobruška rovněž za celou sobotu nenašla protivníka. Naše holky porazily své soupeřky 17:13 a došly si tak pro pohár vítěze s celkovým skórem 68:43 a bez ztráty bodu. V individuálním hodnocením byla vyhlášena nejlepší brankářkou Tereza Kuglerová a Michaela Bittnerová jako nejlepší útočnice.

Zimní přestávka utekla jako voda a na naše ženy čekalo jaro a ta nejdůležitější část soutěže. Po pár kolech skončila základní část a čekala je nástavba, kdy stále byly bez ztráty bodu.Po prvních třech utkáních bylo vše rozhodnuto, a tak si společně řekly, že jejich vítězství tentokrát bude, dotáhnout to do konce bez ztráty kytičky, a tak se také povedlo... S celkovým skórem 419:242 a s celkovým počtem 40 bodů si převzaly titul mistra republiky v kategorii I. liga žen již po páté v řadě a poosmé pro Tymákov. A co na to trenérka? "Dotáhly jsme to do zdárného konce. Holkám se podařilo odehrát sezónu bez porážky v dorostu, ale v ženách to má samozřejmě větší váhu. Neprohrály jsme ani v poháru. Opravdu skvělý ročník"...

Reprezentační utkání Čechy - Morava se letos konalo v dalekém městě Studénka. I v tomto utkání měl náš klub své zastoupení. V brance Čech Tereza Kuglerová. V obraně Lucie Václavíková, Jitka Protivová, Karolína Mertlová a v útoku pak útočná dvojice Pavla Šmídlová a Michaela Bittnerová. Trenérkou výběru je Václava Šmídlová. I na druhé straně měl Tymákov své zastoupení, a to v podobě brankářky Márii Zelezníkové. Ženy Čech porazily výběr Moravy 8:5. Při této akci bylo i předávání házenkářky roku za rok 2018. Tereza Kuglerová byla na 5.místě, Jitka Protivová na 3.místě a házenkářkou roku se stala Pavla Šmídlová. Gratulujeme!

Další významnou událostí v našem oddíle je, že jsme se rozrostli v řadách mistrů. Čestný titul v národní házené (m.n.h) byl v únoru předán na Sokolském bále kapitánce žen Michaele Bittnerové, o pár měsíců později, v červnu, při předávání medailí brankářce Márii Zelezníkové. Gratulujeme.